Potrzeby ograniczaj do możliwości – zwierzak w mieszkaniu

Jeśli mieszkasz w kawalerce, lub mieszkaniu o niedużym metrażu, zastanów się dobrze, czy przygarnięcie psa jest dobrym pomysłem. Jeśli dodatkowo Twoje mieszkanie jest mocno nasłonecznione, bardzo możliwe, że upragniony pupil będzie się w nim po prostu męczył. Miłość miłością. Potrzeba sprawowania opieki to osoba kwestia.

Pies, zwłaszcza ten duży, potrzebuje przestrzeni. To nie jest zabawka do wieczornego miziania za uchem (choć to z pewnością przyjemna czynność dla obu stron). Pies to żywa istota, która potrzebuje optymalnych warunków do życia.

Mieszkanie to jedna strona medalu. Drugą jest okolica, w której znajduje się Twój blok. Czy na osiedlu macie dostęp do wybiegu dla psów? A może gdzieś w pobliżu jest duży park, w którym nie ma zakazu wyprowadzaniu swoich pupili. To bardzo ważne, ponieważ jeśli Twój zwierzak nie będzie miał możliwości się wybiegać, obniży się jego samopoczucie, komfort i poczucie bezpieczeństwa.

W tym wypadku nawet podawanie najlepszej karmy i obdarowanie sierściucha mnóstwem uścisków, nie załatwi problemu. Psy w naturze mają ruch. Oczywiście zdarzają się wyjątki – tzw. kanapowców i leniuchów. Są to zazwyczaj małe pieski. Nie sugeruj się jednak informacją na temat danej rasy. To indywidualna sprawa, jakim typem zwierzaka okaże się być Twój pies. Nie ryzykuj przygarnianiem do małego mieszkania pieska, którego natury po prostu nie znasz.

Sprawdź również karmę bezzbożową:

oraz przeczytaj poradnik o korzyściach płynących ze stosowania karmy bezzbożowej:

Pożegnanie po nieudanej próbie? To naprawdę koszmarny scenariusz. Pamiętaj, że oboje macie uczucia. Zarówno Ty, jak i Twój pies, poprzez wspólne przebywanie wytworzycie pewien rodzaj więzi. Jeśli Twój piesek okaże się być nieznośny, bo nie będzie się dobrze czuł w Twoim mieszkaniu, oddanie go w ręce innego właściciela może złamać mu serce. Taki zwierzak może się nie przyjąć w nowej rodzinie – z prostej przyczyny – będzie się bał ponownego zaangażowania.

Przeczytaj również artykuł: http://mojtraveling.pl/podrozowanie-z-psem-transport-publiczny/

Zwierzaki są bardziej podobne do ludzi, niż możesz to sobie wyobrazić. Dlatego potrzeby powinieneś ograniczyć do posiadanych możliwości. Kto wie? Może kiedyś sprzedasz lub wynajmiesz swoją kawalerkę a sam przeniesiesz się do większego mieszkania lub nawet domu z ogródkiem. To będzie idealny moment na przygarnięcie wymarzonego zwierzaka.

A jeśli chcesz wiedzieć więcej o pielęgnacji pupili, zajrzyj na https://sklepzkarmami.pl/poradnik/pies-i-upaly/