Dlaczego pies linieje – zobacz, jak zadbać o jego sierść

Kiedy nasz pupil traci sierść w zastraszającym tempie, często przypisujemy to zmianom pór roku. Czasami jednak są inne przyczyny tracenia sierści przez psa. Jakie?

Każdego dni nasz pies traci trochę sierści. Jest to zupełnie normalne, tak jak i my zawsze kilka stracimy, gdy codziennie robimy fryzurę i rozczesujemy włosy. Jednak gdy psiak traci sierść wtedy, kiedy nie możemy tego wytłumaczyć zmianą pór roku może się okazać, że nie należy tego bagatelizować.

Przeczytaj także: http://porady.twojachwila.eu/jak-zadbac-o-siersc-psa/

Na witalność skóry i sierści naszego pupila wpływ mają dwa główne czynniki: dobre odżywianie i pielęgnacja. Kiedy nasz pies jest długowłosy musimy codziennie go czesać używając do tego specjalistycznych preparatów i szczotek. A jak jeszcze możemy o niego zadbać?

Odpowiednia dieta dla Twojego psiaka

Przede wszystkim zadbaj o to, by pies dostawał wraz z pożywieniem odpowiednią porcję witamin i minerałów. Dzięki temu jego sierść będzie lśniąca, a skóra zdrowa. Możesz również wzbogacić jego dietę o przekąski, które zwierają wszystkie niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania psa składniki odżywcze. Dbaj również o to żeby Twój pupil miał zawsze dostęp do świeżej wody. Codzienne spacery i zabawa to obowiązkowy punkt, który także wpływa na stan sierści i skóry Twojego psa.

Sprawdź karmę bez zbóż:

oraz przeczytaj artykuł o karmach bezzbożowych:

Dieta to nie wszystko

Co jeszcze jest ważne? Legowisko, na którym śpi psiak. Powinno być z przewiewnego materiału, by jego skóra oddychała. Na posłaniu swojego psa możesz również regularnie sprawdzać, czy Twój pupil nie zostawia podejrzanych śladów, na przykład plam krwi lub złuszczeń, strupów i kłębów sierści.

Jak pielęgnować sierść i skórę psa?

Przyda się do tego odpowiednia szczotka, która powinna być dedykowana do typu sierści pupila. Możemy również zakupić specjalne odżywki i szampony ułatwiające rozczesywanie. Jeśli Twój pupil ma długą sierść i nie możesz sobie poradzić z jej pielęgnacją, możesz udać się do psiego fryzjera, który odrobinę ją skróci i tym samym ułatwi Ci codzienne rozczesywanie sierści.

Więcej ciekawych informacji na temat pielęgnacji i odżywiania psów przeczytasz na blogu: https://sklepzkarmami.pl/poradnik/piekna-siersc-twojego-psa-zadbaj-o-nia/. Sprawdzisz tam również listę karm i przekąsek, które wpływają na polepszenie stanu skóry i sierści psiaków.