Znajomość angielskiego przydatna na rynku pracy

big-ben-810303_640

Jako dorośli ludzie, każdy z nas chce mieć pewną, dobrze płatną posadę. Czasy się jednak zmieniają i coraz rzadziej zdarza się, że ktoś przepracuje 20 lat na jednym stanowisku czy w ogóle w jednej firmie. Dbanie o własny rozwój jest więc niezwykle ważne. Pozwoli nam ono zyskać w oczach szefa oraz zagwarantuje nam bezpieczeństwo, płynące z większych możliwości znalezienia nowej pracy nawet po 40-stce, gdy przyjdzie nam konkurować z młodszym pokoleniem. Jedną z umiejętności, którą w dzisiejszych czasach po prostu musimy opanować jest posługiwanie się językiem angielskim.

Przewaga nad młodszym pokoleniem

Wielu dorosłych, poszukujących pracy, ma duże obawy związane z młodszymi konkurentami. Okazuje się, że niepotrzebnie. Owszem, młodzi ludzie, wychowani na nowoczesnych technologiach, siłą rzeczy od zawsze mieli styczność z językiem angielskim. Nie oznacza to jednak, że nie mamy z nimi szans. Ich znajomość języka jest często powierzchowna lub zawęża się tylko do konkretnych tematów, potrzebnych do panowania w celu zdania egzaminów w szkole. Co więcej, młodzi są z reguły mniej cierpliwi, liczą na szybki sukces. Poza tym, jak wiadomo, nie mogą pochwalić się dużym doświadczeniem zawodowym. Można więc wywnioskować, że znajomość angielskiego to jedyna kwestia, która sprawia, że młodzież może stanowić dla nas silną konkurencję. Na szczęście w dzisiejszych czasach dostęp do nauki jest prosty i w każdej chwili możemy zapisać się na kurs językowy dla dorosłych.

Nauka możliwa w każdym wieku

Niektórzy dorośli żyją w przekonaniu, że nauka w późnym wieku jest trudna i bezsensowna. Nic bardziej mylnego. Być może dzieci w szybszy sposób chłoną pozyskane informacje, ale odbywa się to bardziej automatycznie niż refleksyjnie. Dorośli, dzięki swojej dojrzałości, zwracają uwagę na niuanse językowe i sami wyłapują zasady gramatyczne. Lektorzy podkreślają nawet, że dorośli słuchacze zadają więcej pytań, wykazując większe zaangażowanie na lekcjach. Dorośli mają bardziej rozwinięte kompetencje językowe, takie jak wrażliwość na gramatykę, rozumienie relacji znaczeniowych i struktury języka.Poza tym, angielski to jeden z prostszych języków do opanowania. Nie występuje tu problem z rodzajnikami jak w języku niemieckim, a rzeczowniki nie mają zmiennych końcówek.

Poszerzanie wiedzy w każdym wieku zawsze wiąże się z wieloma korzyściami. Znajomość języka angielskiego sprawi, że nasza pozycja zawodowa będzie pewniejsza, a ponadto, świadomość stałego rozwoju doda nam pewności siebie i poczujemy się usatysfakcjonowani.