Zapalenie ucha u psa? Nic z tych rzeczy!

Kłopoty zdrowotne są najczęstszym powodem naszego zaniepokojenia. Gdy choroba uderza w nas ze zdwojoną siłą, naszą naturalną reakcją wydaje się próba złagodzenia wszelkich objawów i szybkiego pokonania przyczyny. Tym razem mowa jednak nie o nas, ale o naszych najwierniejszych przyjaciołach, czyli psach, a dokładniej – o zapaleniu ucha występującym u psów.

Objawy zapalenia ucha u psa

Zapalenie ucha jest chorobą o różnym podłożu. Zaczyna się niewinnie – zwyczajnym bólem – jednak konsekwencje, które może wywołać, paradoksalnie mogą okazać się poważniejsze, niż nam się początkowo wydaje. Objawy zapalenia ucha u psa zwykle są widoczne na pierwszy rzut oka, zdarza się jednak, że rozpoznanie opóźnia się w czasie ze względu na ich niejednoznaczność. Spośród najbardziej charakterystycznych objawów wspomnianej dolegliwości można wskazać przede wszystkim nieprzyjemny zapach z ucha (wraz z widocznym obrzękiem jego wewnętrznej części), częste potrząsanie głową i drapanie uszu. Warto zauważyć, że choć są one dość nietypowe i powinny od razu zwrócić naszą uwagę, często je ignorujemy, co może wywołać znacznie poważniejsze skutki – w tym zaburzenia równowagi, a nawet utratę słuchu. Wbrew pozorom zapalenie ucha u psa nie jest spowodowane infekcją – to infekcja jest jego wynikiem. Przyczyną tej przypadłości są alergie i nietolerancja pokarmowa, dlatego pomimo przyjmowania leków u psów mogą występować nawroty choroby. Dopiero odpowiednia diagnostyka ułatwi dalsze leczenie.

Leczenie zapalenia ucha u psa

Jednym z rozwiązań problemu jest podawanie psu specjalistycznej karmy. Zawarte w niej składniki mogą złagodzić przebieg choroby i doprowadzić do wyzdrowienia. Spośród produkowanych karm można wyróżnić produkty dietetyczne Forza10 (https://tinyurl.com/y9h9crxt) przebadane przez lekarzy weterynarii SANYpet. Prawidłowe żywienie psa może zatem zdziałać cuda, jeśli tylko jako opiekunowie wykażemy się zdrowym rozsądkiem i zadbamy o naszego pupila.

Więcej na temat zapalenia ucha u psa przeczytasz na stronie: https://sklepzkarmami.pl/poradnik/zapalenie-ucha-u-psa-skad-sie-bierze-leczyc/.