Wymarzona sylwetka z pomocą dietetyka

apple-17092_640Szczupła sylwetka to marzenie każdego z nas. Najczęściej jest ona celem młodych kobiet. Prezentowane przez media ideały piękna charakteryzują się idealnymi kształtami. Często są one wynikiem odpowiednich zabiegów przeprowadzonych za pomocą zastosowania odpowiedniego światła, makijażu oraz właściwego kąta ustawienia kamery czy aparatu. Dodatkowo nad efektem końcowym czuwają wykwalifikowani graficy lub montażyści, który poprawiają wygląd modeli w programach komputerowych. Wizerunek zgrabnych postaci jest widoczny na banerach, plakatach i okładkach magazynów. Aby dorównać celebrytom, wykonujemy ćwiczenia fizyczne i stosujemy dietę. Niestety nie zawsze jest ona odpowiednio dobrana, a przecież ma to niezwykle duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.

Główne zadania dietetyka

Dietetyk pomaga nam w ułożeniu odpowiedniego jadłospisu. Każdy organizm cechuje się innymi zapotrzebowaniami i zachodzącymi wewnątrz reakcjami. Pierwszym etapem doboru diety jest rozmowa z lekarzem. Zadaje on pytania dotyczące samopoczucia, zażywanych leków i stałych dolegliwości. Następnie wykonuje się pomiary. Na podstawie badań, otrzymuje się informacje na temat wagi, zawartości tłuszczu i ilości wody zatrzymanej w organizmie. Należy także uwzględniać tryb życia pacjenta. Wegetarian np. oprócz określonego zestawu pokarmu będzie potrzebował uzupełniających suplementów. Dietetyk koordynuje jadłospis w czasie diety, poprzez uwzględnianie reakcji organizmu na spożywane wartości odżywcze.

Zdrowa dieta jest modna

W dzisiejszych czasach dietetycy cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Obecnie mamy do czynienia z modą na zdrowy styl życia. Dostosowują się do niej zwłaszcza młodzi ludzie. Dział z dietetyczną żywnością jest zatem obowiązkowym elementem wyposażenia każdego sklepu spożywczego. Konsumenci często jednak narzekają na smak produktów. Z tego powodu, dietetyk podpowiada w jaki sposób dobierać składniki i podaje przepisy na zdrowe potrawy. Doradza również w jakich warunkach należy przechowywać żywność, aby nie zachodziły w niej szkodliwe reakcje. Wykwalifikowani dietetycy z przychodzi DenTeam cechują się odpowiednim podejściem i szczególną uwagą poświęconą każdemu z pacjentów.