Wnętrze w stylu boho – jakie lampy wybrać?

Styl Boho, będący mieszanką kolorów, faktur i wzorów, łączy wpływy i elementy z różnych kultur i epok. Styl bohemy, pierwotnie odnoszący się do podróżników z regionu środkowo-wschodniej Europy – starożytnych Czech, tradycyjnie opisywał ludzi, którzy prowadzili niekonwencjonalne życie, bogate w artyzm i koczownicze.Ten ideał podróżującego Cygana oznaczał, że elementy różnych stylów i kultur zostały połączone w eklektyczny i niepowtarzalny styl. W latach 60. i 70. styl bohemy cieszył się odnowioną popularnością, a wiele kluczowych cech tej epoki jest spójnych z dzisiejszym stylem boho-chic. 

Styl boho – cechy charakterystyczne 

Zasady stylu Boho polegają na tym, że nie ma żadnych zasad. Pokaż wszystko, co zebrałeś w ciągu swojego życia. Nieważne, że nie pasuje do niczego innego, co masz – nie powinno. Wypełnij swoją przestrzeń kolekcją tkanin, wzorów, książek, sztuki, luster, przedmiotów vintage lub pamiętników z podróży, a powstanie szykowny chaos. Drewniane meble są koniecznością, przypadkowe i ruchliwe powierzchnie są typowe, a humor i kicz wygodnie siedzą w nowoczesnych wnętrzach boho. Przy całej swojej swobodnej formie i projektowej anarchii, boho ma kilka wspólnych tematów, które można śledzić, aby stworzyć eklektyczną przestrzeń inspirowaną bohemą.  

W stylu boho liczą się detale -kącik do czytania to doskonała opcja. Możesz urządzić do bez przeszkód nawet w małym mieszkaniu. Doskonale sprawdzi się tu lampa biało złota, która nada całości elegancji.  

Marokańskie Boho 

Kolorowe latarnie, niskie stoliki i poduszki podłogowe nadają przestrzeni na zewnątrz letni klimat bohemy. Inwestuj w otomany, pluszowe meble, latarnie i siatki. Nie bój się odważnych kolorowych ścian, łącząc bogate kolory z mocnymi wzorami, aby przywołać scenę z jasnego marokańskiego bazaru. Jeśli chodzi o wnętrza w stylu boho, więcej znaczy więcej. Wielotonalne nadruki inspirowane uzupełniają się, tworząc mieszankę kolorów, faktur i wzorów. 

Europejska Bohema  

Pomyśl o burleskowych wozach cygańskich, ozdobach z koralików, frędzlach i szydełkowych zasłonach.  Możesz udekorować swoje mieszkanie dowolnie – w zależności od Twojego pomysłu. Celem jest sprawienie, aby Twój pokój odzwierciedlał Twoją spontaniczność. Nie wszystko będzie miało swoje miejsce, nie wszystko będzie zaplanowane. Rzuć wszystko razem i zrób kilka przemyślanych zmian, aby wyglądało to bez wysiłku. Wybierz kawałek oświadczenia, taki jak paw lub wiszące krzesło. Zasłona, wykonana na szydełku lub zdobiona koralikami doda szykownego skrętu na wejściu do niedocenianego pokoju. 

Styl boho to propozycja dla tych, którzy cenią sobie niebanalne i oryginalne rozwiązania. Mieszanka kolorów, wzorów i faktur sprawdzi się w mieszkaniach artystów i niepokornych dusz, które wciąż szukają swojego miejsca w świecie.