Sposoby nauki języka angielskiego

Edukacja języków obcych skupia się przede wszystkim na wykorzystaniu odpowiednich metod, dzięki którym kursant znacznie efektywniej zdobywa wiedzę. Na rynku istnieje wiele sposobów na to, jak szybko i przyswoić większą ilość informacji.

Nauka angielskiego w Częstochowie http://tarkowski.edu.pl/ może być prowadzona poprzez różne metody. Wśród najczęściej stosowany technik znajdują się inkorporacja, gestykulacja czy metoda 5s. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się także metoda Callana. Warto wiedzieć, na czym polegają poszczególne sposoby nauki języków obcych.

Inkorporacja to nic innego jak prezentowanie historii w języku polskim, a w miejsce odpowiednika polskiego użycie słowa po angielsku. Ta metoda nie tylko gwarantuje doskonałą zabawę, ale przede wszystkim sprawia, że kursant znacznie szybciej zapamiętuje nowe zwroty czy słowa.

Metoda 5s angażuje wszystkie zmysły osoby uczącej się języka obcego. Wszystko związane jest z wizualizowaniem sobie słówka czy zwrotu, którego aktualnie uczy się kursant. Dzięki temu wiąże się je ze smakami, zapachami, odczuciami oraz emocjami. Skutkiem tego jest znacznie dokładniejsze zapamiętywanie nowego słownictwa.

Gestykulacja związana jest z obrazowaniem rzeczy, których aktualnie uczy się student. Dzięki temu zapamiętuje dokładniej i szybciej słówka, zwroty, a nawet historie. Metoda Callana natomiast skupia się na bezpośredniej nauce języków obcych. Mianowicie nauczyciele wykorzystujący tę technikę prowadzą zajęcia w nauczanym języku, stosują liczne dialogi oraz zachęcają do przemawiania.

Metoda Callana poprawia znacznie jakość wysławiania się kursantów. Ponadto pomaga uczniom w pokonaniu lęku i odnalezieniu się w różnych niespodziewanych sytuacjach, w których będą zmuszeni stosować np. język angielski. Dodatkowo wspomaga umiejętność szybszego przyswajania słownictwa, zwrotów oraz gramatyki. Wszystko to dzięki licznemu powtarzaniu fraz oraz stosowaniu ich w różnych kontekstach sytuacyjnych.

Od wyboru metody zależy tak naprawdę wszystko. Nie można jednak bagatelizować też lektora, który musi umieć dotrzeć do kursantów.