Psychoterapia – czyli jak obalić wstydliwy mit

burnout-231452_1280Korzystanie z pomocy psychologa, psychiatry lub psychoterapeuty jest coraz powszechniejsze we współczesnym świecie, jednak niektórym osobom wciąż kojarzy się negatywnie. W przekonaniu niektórych ludzi z pomocy osoby, która zajmuje się funkcjonowaniem psychiki człowieka, powinni korzystać tylko ci, którzy cierpią na choroby lub zaburzenia psychiczne.

Tymczasem współczesne gabinety i ośrodki psychologiczne i psychoterapeutyczne oferują pomoc oraz wsparcie wszystkim tym, którzy szukają dróg własnego rozwoju, a także tym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.

Na psychoterapię można zgłaszać się bez skierowania lub też po zaleceniu psychiatry o podjęciu terapii. W specjalistycznym ośrodku można podjąć terapię indywidualną, grupową lub terapię małżeńską. Z oferty ośrodka psychoterapii mogą skorzystać osoby dorosłe oraz dzieci i młodzież.

Na spotkanie z psychoterapeutą w Warszawie mogą zgłosić się osoby dorosłe, które borykają się z problemami osobistymi, rodzinnymi lub zawodowymi, a także ci, którzy chcą lepiej zrozumieć siebie, swoje zachowania oraz relacje z innymi. Do psychoterapeuty mogą przyjść także osoby, u których pojawiły się zaburzenia depresyjne lub lękowe. Mogą one objawiać się niepokojem, długotrwałym smutkiem i lękami. Może się okazać, że na taki stan psychiczny miała wpływ sytuacja życiowa danej osoby, np. niezrozumienie ze strony otoczenia.

Rozmowa z profesjonalnym, zaangażowanym psychoterapeutą w Warszawie pozwoli pacjentowi na lepsze zrozumienie siebie, swojego życia i towarzyszących mu na co dzień emocji. Regularne spotkania ze specjalistą dają szansę na akceptację, odkrycie własnej życiowej drogi oraz znalezienie w sobie siły, by tą drogą podążać.