Opalanie natryskowe krok po kroku

woman-692768_640Piękna i zadbana skóra muśnięta słońcem to jeden z kluczowych elementów kanonu piękna zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn. Moda na zdrowe odżywianie oraz regularne uprawianie sportu czyni nasze ciała piękniejszymi, a przede wszystkim zdrowszymi. Czy poza codzienną pielęgnacją istnieje lepszy sposób na podkreślenie sylwetki niż delikatna opalenizna? To idealna metoda na to, aby skóra wyglądała zdrowiej i wydawała się optycznie szczuplejsza. Ze względu na ten trend na rynku mamy wiele dostępnych metod uzyskiwania sztucznego „efektu słońca”. W tym przypadku warto szczególnie zastanowić się nad opalaniem natryskowym, które nie dość, że zapewnia równomierną opaleniznę, to jeszcze zbawiennie działa na stan skóry.

– Opalanie natryskowe cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet, bo przy dłuższym, regularnym stosowaniu dodatkowo pielęgnuje skórę, sprawia, że jest miękka, gładsza i mniej podatna na procesy starzenia. Można ją stosować przez cały rok. Za pierwszym razem warto dowiedzieć się pewnych rzeczy, m.in. jak będzie przebiegał sam zabieg. Z drugiej strony profesjonalny personel niemal zawsze objaśnia każdy etap i zasady opalania krok po kroku. – tłumaczy specjalistka Studia Easy Waxing.

Metoda polega na równomiernym rozpyleniu na całe ciało specjalnej mgiełki opalizującej. Preparat jest całkowicie bezpieczny – nie zawiera parabenów, konserwantów czy alkoholu wobec czego nie powoduje podrażnień. W dodatku wiele z nich wzbogaca się o składniki nawilżające i odżywcze. Opalanie natryskowe może odbywać się nago lub w ubraniu, chociaż ze względów higienicznych zaleca się tę drugą opcję. W profesjonalnym salonie istnieje możliwość dostania jednorazowego kompletu bielizny oraz opaski na włosy, można jednak przyjść np. z własnym strojem kąpielowym. Istotna kwestia to zadbanie o stopy – specjalne klapki lub podkładki uniemożliwią zabarwienie się tej części ciała, które zwłaszcza na piętach jest trudne do zmycia. Zabieg rozprowadzenia preparatu na całym ciele trwa zazwyczaj nie dłużej niż dwadzieścia minut.