Ogród jest Twoją pasją? Kostka granitowa nada mu dodatkowego uroku

magnolia-193604_640Projektowanie ogrodów to dzisiaj równie popularna dziedzina architektury, jak samo projektowanie domów i mieszkań. Pięknie zaaranżowany teren wokół domu może stać się idealną wizytówką, a przede wszystkim miejscem relaksu i odpoczynku. Projektując ogród na własną rękę poza kwiatami warto wziąć pod uwagę wybór odpowiedniego kamienia, który podkreśli piękno roślin. Rozwiązania z granitem w roli głównej charakteryzuje estetyka i funkcjonalność na lata.

Granit jest bardzo odporny na działanie warunków zewnętrznych. Konserwacja ogranicza się do sezonowego czyszczenia powierzchni z ewentualnych osadów i zabrudzeń, nie trzeba się też obawiać, że kamień z biegiem czasu zmieni kolor albo popęka na mrozie. Wyjątkowa uroda sprawia, że pasuje do ogrodu utrzymanego w każdym stylu oraz do materiałów takich jak drewno, cegła i inne rodzaje kamienia.

Kostka granitowa to przede wszystkim sposób na ładny chodnik, prezentujący się dużo lepiej niż typowe betonowe płytki, doskonale sprawdzi się także jako podjazd dla samochodu albo utrzymane w wysokiej jakości estetyce schody. Ze względu na różne kształty produkowanych kostek granitowych możemy uczynić z tych nawierzchni małe dzieła sztuki, a dzięki małym rozmiarom forma ścieżki jest w pełni dowolna. Ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia i kreatywność. Z granitu wykonamy ozdobne murki lub części mebli np. podstawy dla siedzisk i ław w altance, przejrzyście wyznaczymy także granice rabatek. Mając duży taras możemy sprytnie ukryć jego podstawę. Pięknie wyglądają także elementy architektury wodnej w ogrodzie wykonane z granitu: mała fontanna lub oczko wodne. Poza tym znajduje szerokie zastosowanie w budowie wszelkiego rodzaju skalniaków.