Odpowiednie buty dla ochrony

security-326154_640Podstawą dobrego usprzętowienia ochroniarskiego są buty. Odpowiednie ich wykonanie i dopasowanie to komfort dla pracownika, dzięki któremu lepiej będzie on wykonywał swoje obowiązki.

O tym jak istotne jest obuwie ochroniarskie wie każdy kto chociaż na chwilę zetknął się z tą branżą. Niewygodne buty mogą bowiem powodować nie tylko uczucie dyskomfortu, ale mogą też znacznie utrudnić wykonywanie czynności ochroniarskich.

Dobry but przeznaczony dla pracowników ochrony powinien mieć przede wszystkim specjalną antypoślizgową podeszwę, tak aby w trakcie interwencji nie doszło do przewrócenia się pracownika. Równie ważny jest materiał z którego materiał został wykonany. Dobre obuwie ochroniarskie powinno być wodoodporne, ale jednocześnie musi przepuszczać parę wodną, tak aby stopa nie pociła się nadmiernie. W butach tego typu powinna znajdować się żelowa wkładka która pochłania energię uderzenia. Wkładka taka neutralizuje również męczenie łydki która obciążona jest nie lekkim obuwiem. Dzięki zdolności do formowania zapobiega kontuzji kostki, o którą bardzo łatwo w czasie ewentualnej interwencji. Pamiętać należy, że dobry but ochroniarski powinien być pozbawiony elementów metalowych. Stanowią one zagrożenie dla ochroniarza jak i osoby zatrzymywanej.

Nie należy zapominać, że but jest elementem wystroju pracownika ochrony. Oznacza to, że oprócz samego zastosowania praktycznego powinien on posiadać odpowiednie walory estetyczne. Powinny zatem być dopasowane do reszty odzieży ochroniarskiej. Obecnie producenci tego typu butów stosują krój uniwersalny, co sprawia że obuwie pasować będzie do każdego rodzaju stroju.