Najlepszy sport? Pływanie!

swimming-pool-394298_1280Sport to zdrowie! – te słowa wielu z nas, zapewne, słyszało niejednokrotnie. I jest to prawda, o ile nie jest to sport wyczynowy, i o ile nie porywamy się od razu z motyką na słońce. Nie od razu Kraków zbudowano. Nie od razu będziemy pływać niczym Otylia Jędrzejczyk, czy Paweł Korzeniowski. Trzeba mierzyć siły na zamiary.

Piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna, skoki i biegi narciarskie – tym żyją i emocjonują się wszyscy, a do tego są ekspertami od sportowych dyscyplin wszelakich. A mało kto pamięta o pływaniu. A to właśnie ta dyscyplina uchodzi za najlepszy sport. Nie trzeba mieć basenu, by zacząć pływać – wystarczy działalności firm, których specjalizacją jest budowa basenów. Jeśli do tej pory pływaliśmy tylko w grze na konsoli to najwyższa pora to zmienić.

Często, na basenie, dziwi nas widok kilkumiesięcznego makucha, który dzielnie radzi sobie w wodzie, a jest to zupełnie zrozumiałe – taki malec dopiero co wypłynął z wód płodowych. Kto w dzieciństwie nie lubił taplać się wodzie? Nadszedł czas, by tamte chwile sobie przypomnieć – wystarczy popływać. Na dodatek poczujemy się, niczym młody bóg.

Budowa basenów to naprawdę genialna sprawa – latem możemy nie tylko uprawiać sport, ale i ochłodzić się za sprawą basenów odkrytych, a zimą zawsze można pójść na krytą pływalnię. Na to, aby popływać nigdy nie jest za późno. Do uprawiania sportu i do ruszenia się z kanapy (i najczęściej jednocześnie sprzed telewizora) zawsze powinniśmy znaleźć pretekst. Pływajmy wszędzie tam, gdzie nadarzy się ku temu okazja – szczególnie na basenach – w aquaparku, w hotelu, czy po prostu na pływalni. Jak widać okazji ku temu jest wiele. Nie warto ich przegapić.