Materiał w kratę – co można z niego uszyć?

Szkocka krata jest kojarzona przez wszystkich z tradycyjnym strojem w Szkocji. Jednak swoją popularność zawdzięcza salonom mody, które ciągle odświeżają ją w różnych kombinacjach i rozwiązaniach. Co roku jest podana paniom z całkiem nowym smakiem.

Wzorzyste materiały są zawsze dobrym rozwiązaniem w przypadku mniej formalnych uroczystości, spotkań czy wydarzeń. Dzięki swojej gramaturze wyglądają zwyczajnie, ale jednocześnie podkreślają kobiecość i delikatność damskiej sylwetki. Jednak wzory to też szaleństwo kolorów i kształtów, które w odpowiedni sposób dobrane mogą przynieść intrygujący efekt wizualny.

Co z tą kratą?

Materiał w kratę jest jednym z najczęściej wykorzystywanych motywów w modzie. Kształt wygląda ładnie zarówno sam w sobie, jak i w połączeniu z innymi, często eleganckimi tkaninami. Dzięki temu od wielu lat króluje na wybiegach i w sklepach, wciąż ciesząc się dużą popularnością. Bardzo często jest stosowany do szycia spodni czy marynarek, które w połączeniu z nietypowymi fasonami koszul wyglądają bardzo intrygująco.

Obecnie krata jest promowana przez największe marki w formie sukienek za kolano, kombinezonów czy spódnico-spodni. Te rozwiązania dają szerokie pole manewru modzie. Prezentują się intrygująco, gdyż poza niepowtarzalnymi fasonami i kształtami łączą w sobie bardzo wyraziste kolory, które przykuwają uwagę. Dzięki temu nie tylko strój, ale i sama właścicielka prezentują się odważnie i interesująco.

Zastosowanie kraty nie tylko w ubraniach

Wbrew wszystkim opiniom krata to nie tylko garderoba, ale również dodatki i obuwie. Coraz częściej można spotkać się z wykonanymi w tym deseniu trampkami czy półbutami. Kraciaste materiały są wykorzystywane również do szycia apaszek, szali oraz czapek i kapeluszy. Ich właścicielki wyglądają ciekawie i nietypowo.

Zwłaszcza nakrycia głowy cieszą się dużym zainteresowaniem. Kapelusze wykonane z materiału w kratę są ciekawe i ładnie komponują się z eleganckimi strojami, takimi jak garnitury damskie, kombinezony czy garsonki.

Więcej o doborze tkanin przeczytasz na http://zubibo.pl/blog-pol.phtml.