Liftingujące działanie pijawek

Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że terapia pijawkowa pomaga m. in. w leczeniu żylaków czy zapaleniu żył. Niewielu ludzi jednak wie, że wydzielina pijawek wymieszana z krwią to świetna maseczka liftingująca. Nie od dziś pijawki wykorzystywane są w kosmetyce. Już japońskie gejsze stosowały maseczki z pijawek. Może właśnie to jest sekret ich piękna?

Jakie substancje mają znaczenie w hirudokosmetyce?

Związki znajdujące się w gruczołach ślinowych pijawek zawierają niezwykle odżywcze substancje. Wśród nich na uwagę zasługują:

  • Antyelastaza – spowalnia ona proces starzenia się komórek skóry, hamuje także enzym rozkładający elastynę.
  • Kwas hialuronowy – to popularna substancja, wykorzystywana w wielu kosmetykach do twarzy, przeznaczonych dla skóry dojrzałej. Ma silne działanie przeciwzmarszczkowe.
  • Hormony sterydowe – to dzięki nim skóra ma młody wygląd.
  • Lipidy i kwasy fosfatydowe – mają wpływ na wzmocnienie warstwy izolacyjnej i ochronnej skóry.
  • Elastyna i kolagenaza – powodują zmniejszenie napięcia tkanki łącznej.
  • Serotonina – ma działanie uspokajające.
  • Substancja hitaminopodobna – rozszerza naczynia skórne i zwiększa ukrwienie.

Jak wygląda zabieg?

By wykonać maseczkę liftingującą, na początku wymagane jest standardowe leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami). Przystawia się zwykle od 3 do 5 pijawek. Podczas zabiegu krew pacjenta miesza się z wydzieliną pijawek. Takie połączenie to najlepsza maseczka kosmetyczna. Po zabiegu hirudoterapeuta nakłada na twarz i dekolt pacjenta papkę, składająca się z krwi i naturalnych enzymów. Następnie zmywa ją po 20 minutach.

Efekty zabiegu

Efekty naszej maseczki liftingującej widoczne są już po pierwszym zabiegu. Skóra jest wygładzona, ujędrniona i nawilżona. Twarz wygląda młodziej i bardziej promiennie. Taki zabieg sprawia, że znikają przebarwienia, a zmarszczki są wyraźnie spłycone. Maseczka pomaga także w leczeniu trądziku, egzemy czy innych zmian skórnych.

Zabiegi liftingujące z użyciem pijawek powinny być wykonywane 1-2 razy w miesiącu. Dzięki nim spowolni się proces starzenia się skóry, zmarszczki zostaną zredukowane, a skóra będzie bardziej elastyczna.