Kawa na ławę!

Kiedy budzimy się wczesnym rankiem, to ona jako jedyna może nas postawić na nogi. Kiedy przytłaczają nas obowiązki – zwalczy stres i sprawi, że poczujemy się uspokojeni. A kiedy zmęczenie zacznie brać górę – doda nam energii, abyśmy mogli zachować logiczne myślenie. Po prostu kawa – napój bogów w ludzkiej postaci.

Kawa – lek na całe zło

Z wielu badań wynika, że kawa stanowi naturalny lek… na wszystko. No dobrze, może nie do końca, ale jedno jest pewne: dzięki kawie wiele naszych kłopotów może zniknąć jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Poza tym, że działa uspokajająco i dodaje energii, m.in. chroni przed depresją, opóźnia wystąpienie niektórych chorób, np. Alzhaimera i Parkinsona, a także opóźnia proces starzenia się organizmu. Ponadto nie jest szkodliwa dla wątroby i zmniejsza ryzyko nowotworu skóry.

Inteligencja zaklęta w filiżance

Niewielu z nas wie, że kawa czyni nas inteligentniejszymi ludźmi. Tak, dobrze przeczytaliście: inteligentniejszymi. Wszystko dlatego, że pozytywnie oddziałuje na nasz mózg i układ nerwowy w ogóle. Już jedna filiżanka kawy w chwili największego zmęczenia i znużenia sprawi, że przyspieszy się czas naszej reakcji na różne bodźce, poczujemy się odprężeni, a także o wiele lepiej skoncentrujemy się na tym, co w danej chwili robimy. Dzięki temu nie zaśniemy na nudnym wykładzie i unikniemy uciążliwego napięciowego bólu głowy. Działanie kawy można porównać do działania… dopingu dla sportowców!

Kawa pads – co to takiego?

Skoro już ustaliliśmy, że dzień bez kawy jest dniem straconym, zastanówmy się, jaką wybrać, aby cieszyć się nią zawsze i wszędzie. Jednym z ciekawszych „wynalazków” jest tzw. kawa pads, czyli kawa w saszetkach , która sprawdzi się zarówno w domu, jak i w pracy. Jej główne zalety to łatwość i szybkość przygotowania, doskonałe proporcje składników i uniwersalność. Możemy ją zaparzyć w ekspresie albo w filiżance. Jest zdrowa dla naszego organizmu i zapewnia nam ulubiony smak w każdej chwili. Kawa pads to najlepszy wybór dla tych, którzy chcą łączyć przyjemność i smak z niedługim czasem przygotowania.