Jakich przyborów używa manikiurzystka?

painting-fingernails-635261_640W gabinetach kosmetycznych manikiurzystki korzystają z różnego rodzaju przyborów, dzięki którym mogą prawidłowo wykonać rozmaite zabiegi. Z niektórych rozwiązań wypracowanych w salonach urody można korzystać na co dzień.

Pilniczki, oliwki, patyczki

Prawidłowo wykonany manicure rozpoczyna się od przygotowania miejsca do pracy. Na stoliku należy ustawić miseczkę z wodą i mydłem, mały ręczniczek, pilniczek szklany, oliwę, waciki, polerkę do paznokci oraz bezacetonowy zmywacz. Kiedy wszystko już jest przygotowane, można rozpocząć zabieg pielęgnacyjny. Najpierw za pomocą zmywacza i wacików należy doczyścić wszelkie pozostałości po starym lakierze. Najlepiej zmywać resztki kierując się od nasady do czubka paznokcia.

Później nadaje się paznokciom odpowiedni kształt za pomocą pilniczka. Powinno się używać tylko pilników szklanych – te metalowe rozwarstwiają paznokcie. W salonie easynails.pl manikiurzystki wybierają profesjonalne pilniki do różnych rodzajów paznokci. Do kruchych dobierają pilniki mineralne, do mocniejszych piaskowe lub szafirowe o zróżnicowanej grubości ziarna. Kiedy paznokcie mają już prawidłowy kształt i są wypolerowane polerką, trzeba zamoczyć je w miseczce z wodą.

To pozwoli na zmiękczenie skórek, które następnie usuwa się z pomocą patyczków. Czasami skórki są sztywne i moczenie nie wystarczy, by można było je wyciąć z płytki paznokcia. Można wtedy spróbować zmiękczyć je oliwką.

Bazy, lakiery i piękny wygląd 

Jeśli powierzchnia paznokcia jest odpowiednio przygotowana, można nałożyć na nią bazę pod lakier. Baza zabezpiecza paznokieć przed rozdwajaniem i utrwala kolor lakieru. Na koniec warto posmarować paznokcie warstwą nabłyszczacza. Efekt wszystkich tych działań powinien być zadowalający. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że prawdziwie trwały i piękny manicure klasyczny potrafi wykonać tylko kompetentna manikiurzystka. W gabinecie kosmetycznym znajdują się lakiery i preparaty, których nie można kupić w zwykłym sklepie. Są bardziej trwałe i szybciej działają niż te z drogerii.