Jak wygląda umowa najmu w wypożyczalni samochodów?

Jeśli pierwszy raz wypożyczasz samochód i nie wiesz, jak wygląda umowa najmu to w tym artykule poznasz jej tajniki.

Większość z nas zawieranie umowy kojarzy się z czytaniem kilkudziesięciu stron niezrozumiałego tekstu. Do tego musimy kilkakrotnie coś podpisywać, kilka razy pytać o różne sprawy i dopiero wtedy, po kilkunastu minutach możemy podpisać dokumenty, i otrzymać jakąś usługę lub produkt. Czy tak samo wygląda wynajmowanie samochodu? Co zawiera umowa najmu? O czym należy pamiętać przed jej podpisaniem? Dzisiaj zdradzimy Ci wyczerpujące odpowiedzi na te pytania.

Co zawiera umowa najmu samochodu?

W umowie najmu samochodu, którą podpisujemy w wypożyczalni pojazdów znajdziemy takie informacje jak:

  • Nasze dane osobowe wraz z numerem dowodu osobistego i prawa jazdy.
  • Opis samochodu jaki wynajmujemy wraz z jego stanem technicznym.
  • Obowiązki spoczywające na osobie, która pożycza samochód.
  • Konsekwencje jakie ponosi kierowca gdy nie dopełni obowiązków.
  • Okres na jaki wynajmujemy auto.
  • Koszt wypożyczenia pojazdu.

Wszystkie te punkty są dokładnie opisane w umowie najmu. W razie wątpliwości możemy o wszystko dopytać sprzedawcę w wypożyczalni samochodów przed złożeniem podpisu na umowie. On odpowie wyczerpująco na każde nasze pytanie i dzięki temu wszystko będzie dla nas jasne.

Czym się kierować przy wyborze wypożyczalni?

Poszukajmy znanej, profesjonalnej i renomowanej wypożyczalni, która posiada kadrę zadowolonych klientów. Gdzie sprawdzimy opinię o takiej firmie? Zazwyczaj na wielu forach dyskusyjnych w internecie lub na stronie przedsiębiorstwa w mediach społecznościowych, na przykład na Facebooku, czy LinkedIn. Kolejny krok to dokładne sprawdzenie, czy samochody w wypożyczalni są sprawne technicznie oraz, czy posiadają aktualne ubezpieczenie.

Gdzie znaleźć idealną wypożyczalnię samochodów?

Jedną z najtańszych i najbezpieczniejszych firm jest wypożyczalnia samochodów będzin www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-bedzin/. Znajdziemy tam tylko i wyłącznie ubezpieczone samochody, sprawne technicznie, po przeglądzie i z aktualnym ubezpieczeniem OC/AC/NW/Assistance. Wynajmując tam pojazd mamy pewność, że nie grozi nam niebezpieczeństwo ze strony, na przykład ukrytych kosztów.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.