Jak wygląda umowa najmu w wypożyczalni samochodów?

Jeśli pierwszy raz wypożyczasz samochód i nie wiesz, jak wygląda umowa najmu to w tym artykule poznasz jej tajniki.

Większość z nas zawieranie umowy kojarzy się z czytaniem kilkudziesięciu stron niezrozumiałego tekstu. Do tego musimy kilkakrotnie coś podpisywać, kilka razy pytać o różne sprawy i dopiero wtedy, po kilkunastu minutach możemy podpisać dokumenty, i otrzymać jakąś usługę lub produkt. Czy tak samo wygląda wynajmowanie samochodu? Co zawiera umowa najmu? O czym należy pamiętać przed jej podpisaniem? Dzisiaj zdradzimy Ci wyczerpujące odpowiedzi na te pytania.

Co zawiera umowa najmu samochodu?

W umowie najmu samochodu, którą podpisujemy w wypożyczalni pojazdów znajdziemy takie informacje jak:

  • Nasze dane osobowe wraz z numerem dowodu osobistego i prawa jazdy.
  • Opis samochodu jaki wynajmujemy wraz z jego stanem technicznym.
  • Obowiązki spoczywające na osobie, która pożycza samochód.
  • Konsekwencje jakie ponosi kierowca gdy nie dopełni obowiązków.
  • Okres na jaki wynajmujemy auto.
  • Koszt wypożyczenia pojazdu.

Wszystkie te punkty są dokładnie opisane w umowie najmu. W razie wątpliwości możemy o wszystko dopytać sprzedawcę w wypożyczalni samochodów przed złożeniem podpisu na umowie. On odpowie wyczerpująco na każde nasze pytanie i dzięki temu wszystko będzie dla nas jasne.

Czym się kierować przy wyborze wypożyczalni?

Poszukajmy znanej, profesjonalnej i renomowanej wypożyczalni, która posiada kadrę zadowolonych klientów. Gdzie sprawdzimy opinię o takiej firmie? Zazwyczaj na wielu forach dyskusyjnych w internecie lub na stronie przedsiębiorstwa w mediach społecznościowych, na przykład na Facebooku, czy LinkedIn. Kolejny krok to dokładne sprawdzenie, czy samochody w wypożyczalni są sprawne technicznie oraz, czy posiadają aktualne ubezpieczenie.

Gdzie znaleźć idealną wypożyczalnię samochodów?

Jedną z najtańszych i najbezpieczniejszych firm jest wypożyczalnia samochodów będzin www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-bedzin/. Znajdziemy tam tylko i wyłącznie ubezpieczone samochody, sprawne technicznie, po przeglądzie i z aktualnym ubezpieczeniem OC/AC/NW/Assistance. Wynajmując tam pojazd mamy pewność, że nie grozi nam niebezpieczeństwo ze strony, na przykład ukrytych kosztów.