Jak wybrać dobrą szkołę języka angielskiego?

Znajomość języka angielskiego w dzisiejszych czasach to właściwie obowiązek. Mamy z nim styczność praktycznie wszędzie – na zagranicznych wycieczkach, w mediach, w instrukcjach obsługi czy w szkole. Czasami informacje, których poszukujemy w internecie są wyłącznie w języku angielskim. Aby nie mieć problemów z komunikacją z obcokrajowcami czy ze zrozumieniem różnych tekstów, warto zapisać się do szkoły językowej. Jak ją wybrać?

1. Sposób kwalifikacji kandydatów do grupy

Szkoła językowa nie powinna spełniać życzeń kandydatów, którzy chcą np. iść do bardziej zaawansowanej grupy, nie mając tak naprawdę pojęcia o języku. Każda osoba, zapisująca się do szkoły, powinna napisać test pisemny i wziąć udział we wstępnej rozmowie kwalifikacyjnej.

2. Dostępność informacji o szkole

Najlepsze szkoły angielskiego powinny udostępniać wszystkim informacje na temat oferowanych kursów, metod nauczania, lektorów oraz podręczników, z jakich korzystają. Bardzo dobrze, jeśli szkoła posiada stronę internetową, na której możemy znaleźć wszystkie informacje.

3. Metoda nauczania

Szkoły oferują przeróżne metody nauczania. Jedne stawiają przede wszystkim na naukę gramatyki i pisowni. Inne nauczając metodami bezpośrednimi (np. metodą Callana) rozwijają w nas przede wszystkim umiejętności komunikacyjne. W zależności od tego, na czym nam najbardziej zależy i w jakich sytuacjach będziemy używać języka, powinniśmy wybrać odpowiedni kurs i metodę.

4. Grupy

Również ilość osób w grupie ma znaczenie. Im mniejsza grupa, tym lepiej, ponieważ wówczas każda osoba ma szansę się wypowiedzieć, a lektorzy będą mogli sprawdzać wiedzę każdego z osobna. Optymalne grupy powinny składać się maksymalnie z 10 kursantów. Dzięki temu czujemy się bardziej komfortowo i szybciej przyswajamy wiedzę.

5. Zajęcia indywidualne

Są osoby, które chcą iść do szkoły w celu przyswojenia określonej wiedzy, np. z zakresu marketingu czy terminologii bankowej. Idealna szkoła językowa powinna dać nam możliwość dostosowania kursu do naszych potrzeb. Często zdarza się też, że szkoły językowe prowadzące kursy metodami bezpośrednimi, dają nam opcje przygotowania do matury czy egzaminów w szkole.

Interesuje Cię kurs angielskiego Częstochowa? Wejdź na stronę: http://tarkowski.edu.pl/.