Jak szybko i przyjemnie uczyć się angielskiego?

english-751057_640

Jest wiele sposobów na naukę języka angielskiego. Wraz z pojawieniem się nowych technologii, firmy zaczęły udostępniać takie usługi jak chociażby porcje słówek przysyłane smsem. Istnieją także lekcje języków obcych przez takie popularne komunikatory internetowe jak skype. Co zrobić w sytuacji, kiedy lekcje w szkole angielskiego nie są wystarczające, ale jednocześnie nie chcemy płacić za dodatkowy kurs? Można poświęcać dodatkowy czas na naukę w domu.

Sposoby na naukę nowego słownictwa

Chyba najbardziej popularnym domowym sposobem na naukę nowych słówek są fiszki. Fiszka to kawałek papieru, kartka, która na awersie ma napisane słówko lub zilustrowany jakiś przedmiot, a na rewersie, czyli drugiej stronie – jego tłumaczenie. Wielu ludzi używa takich pomocy naukowych w celu systematycznej nauki. Jeśli okaże się, że przyswoiliśmy nowe słówka, kartki z nimi odkładamy na jedną kupkę, jeśli nie – tworzymy drugi stosik z wyrazami lub określeniami, które musimy jeszcze powtórzyć. Innym dobrym sposobem na naukę języka angielskiego jest regularne czytanie w tym języku. W takiej sytuacji istotne jest, abyśmy wyposażyli się w dobry słownik. Możemy sięgnąć po jakieś czasopismo, książkę ulubionego pisarza czy nawet wejść na któryś z portali internetowych. Nieważne pod jaką postacią, ważne, abyśmy czytali i przyswajali nowe słownictwo. Czytanie książki jest o tyle lepsze, że pomoże także rozwinąć wyobraźnię. To dobry sposób na naukę angielskiego szczególnie dla tych, którzy lubią spędzać wolny czas nad lekturą.

Nie tylko słownictwo jest ważne

Innymi, równie ważnymi kwestiami podczas nauki języka angielskiego, czy to w szkole językowej, czy później w domu, jest wymowa oraz konstrukcja zdań. Takich rzeczy można się uczyć chociażby w czasie oglądania ulubionych seriali. Mówi się, że obecne lata są najlepsze dla telewizji, szczególnie angielskiej i amerykańskiej. Stacje telewizyjne wciąż tworzą nowe seriale, które wciągają miliony widzów. Podczas oglądania takiego show z angielskimi napisami nie tylko uczymy się pisowni nowych słówek, ale również ich wymowy – śledzimy kwestie bohaterów dwoma zmysłami, zarówno wzrokiem, jak i słuchem. Taka kompleksowa nauka pozwoli nam także bliżej przyjrzeć się konstrukcji poszczególnych zdań lub związków wyrazowych. W czasie oglądania będziemy mogli także nauczyć się utartych zwrotów, wykorzystywanych na co dzień w rozmowach. To bardzo przydatna wiedza. Nieco trudniejszym sposobem na naukę angielskiego, ale podobnie złożonym, jest sama rozmowa z obcokrajowcami. Nie muszą to być koniecznie ludzie z Anglii czy Stanów Zjednoczonych bądź Australii. Język angielski znają oczywiście także mieszkańcy innych krajów. Jest to nawet lepszy sposób, ponieważ podczas takiej rozmowy nie będziemy wstydzili się naszego akcentu, co jest częstym powodem kompleksów.

Podczas dodatkowych ćwiczeń w domu należy pamiętać, że to szkoła angielskiego daje nam podstawy do nauki języka. Nie można z niej zrezygnować na rzecz nawet najbardziej kompleksowej samodzielnej nauki. Nie możemy bowiem sami weryfikować swojej wiedzy, a co za tym idzie, nie możemy być swoimi nauczycielami.