Jak sprzedać mieszkanie w Internecie?

Obecnie sprzedaż mieszkania nie należy do bardzo skomplikowanych czynności. Zwłaszcza, jeśli korzystamy z pomocy Internetu. Dzięki różnym stronom i serwisom możemy w prosty sposób stworzyć ofertę. Co powinno się w niej znaleźć, by przyciągnęła większą liczbę potencjalnych klientów?

Znajdź popularne serwisy

Jak wiadomo, nasza oferta będzie miała dużą szansę zaistnieć w internecie, pod warunkiem, że umieścimy ją w odpowiednim miejscu. Warto więc szukać najpopularniejszych serwisów, które są odwiedzane bardzo często. By znaleźć wszelkie portale z nieruchomościami, należy wpisać w wyszukiwarkę frazy typu: „sprzedam mieszkanie”, „kupię mieszkanie Lubin” (http://nieruchomoscilubin.com/), „mieszkania na sprzedaż” itp.

Zdjęcia mieszkania to podstawa

Jeśli już znalazłeś odpowiednie serwisy, warto zająć się stworzeniem ogłoszenia i dodaniem zdjęć. Nic tak nie przykuwa uwagi, jak fotografie mieszkania. Klienci częściej klikają w oferty, które posiadają zdjęcia. Pamiętajmy jednak, żeby były one odpowiedniej jakości. Jeśli mamy dobry aparat w telefonie, możemy go wykorzystać. Aby wszystkie meble czy ściany zmieściły się w kadrze, warto korzystać z obiektywów szerokokątnych, które można dokupić do telefonu za grosze. No i co ważne, zdjęcie powinno być wykonywane przy dobrym oświetleniu.

Co z treścią?

Treść jest równie ważna jak fotografie, choć trzeba przyznać, że to one częściej skłaniają ludzi do przeczytania całej oferty. Opis mieszkania powinien być napisany prostym językiem, bez żadnych błędów ortograficznych. Musi zawierać wszystkie najważniejsze informacje, które najlepiej wypunktować aby oferta była czytelna i przejrzysta. Warto też stosować podział na akapity, tak żeby każda część tekstu zawierała coś innego (np. cechy techniczne, użytkowe czy lokalizacyjne). Opis powinien zachęcać do zakupu. Przedstawmy więc wszystkie zalety mieszkania (np. duży balkon czy kuchnia), włączając w to również lokalizację, bliskość przystanków, sklepów itd. Ogłoszenie warto udostępnić na portalach społecznościowych typu Facebook czy Twitter, by zyskać więcej odwiedzin.