Jak dbać o ogród wiosną?

Posiadając własny ogródek, możemy sprawić, że stanie się on prawdziwym powodem do dumy. Zadbany, pięknie przystrzyżony i pełen roślinności – taki właśnie może być, o ile tylko dołożymy wszelkich starań do jego całorocznej pielęgnacji. O ogródek powinniśmy dbać niezależnie od pory roku, ale za każdym razem metody te będą od siebie różne. Oto kilka porad, jak odpowiednio zaopiekować się własną działką podczas nadchodzącej wiosny! 

Wiosna w ogrodzie

Po męczącej zimie, która zawsze jest sporym wyzwaniem dla każdego ogrodnika, nadchodzi jednak czas, by na nowo ożywić ogród. Już w marcu zaczynają się pierwsze, większe prace, których efekt najłatwiej zaobserwować późnym latem. Jest to najlepszy czas na wytyczenie grządek w warzywniaku czy też wyrównanie przekopanej jesienią ziemi (ma to chronić przed wilgocią). 

Wiosną sprawdzamy efekty wcześniejszych siewów. Pierwsze porządki to m.in. oczyszczenie podłoża ze zbędnych chwastów oraz usunięcie odpadów pozostałych po jesieni i ukrytych do tej pory pod warstwą śniegu bądź zmarzniętą ziemią. W ruch idą grabie, a jeżeli mowa właśnie o grabieniu – jest to jeden z ważniejszych punktów w pielęgnacji ogrodu, a zapomina o nim coraz wiele osób. To dobry sposób na pobudzenie roślin do wzrostu i szybkie uprzątnięcie ogrodu. 

Przygotuj sprzęt na nowy sezon

Skoro wiosną przyroda dopiero budzi się do życia, to i my powinniśmy zadbać o to, żeby przygotować sprzęty, które już niebawem będą potrzebne nam przy pracach w ogrodzie. To najlepszy moment, by zrobić porządek w składziku i uzupełnić najważniejsze braki. Możemy przecież potrzebować nowych nasion, doniczek, lamp, grabi czy konewek. Najwyższa pora sprawdzić, czy działają sprzęty używane w letnio-jesiennym okresie. Przeglądu potrzebuje m.in. kosiarka – sprawdzamy stan fartucha ochronnego oraz ewentualnego filtra. Niektóre części do kosiarek muszą być regularnie naprawiane lub wymieniane, a wszystko po to, by użytkowanie sprzętu było proste i bezpieczne. 

Więcej informacji o kosiarkach i częściach do ich naprawy znajdziesz na stronie: https://ogrodexmilicz.pl.