Do leczenia i upiększania

Prowadzicie gabinet kosmetyczny? Nie macie w swojej ofercie hirudoterapii? Najwyższy czas to zmienić! Na punkcie zabiegów z wykorzystaniem pijawek oszalały kobiety na całym świecie! Stworzenia można wykorzystać do liftingu wampirzego, leczenia trądziku, redukcji cellulitu, pajączków naczyniowych oraz zmian łuszczycowych.

Wybredne stworzenia

Kiedyś hirudoterapia była bardzo popularna. Już w starożytności używana była przez Hipokratesa, a do końca XIX wieku była podstawową metodą leczenia w szpitalach. Obecnie przeżywa swój renesans. Panuje powszechne przekonanie, że pijawki wysysają z nas „złą krew”. Jednak lecznicze właściwości, stworzenia te zawdzięczają tajemniczym hirudozwiązkom, które znajdują się w ich gruczołach ślinowych. To właśnie dzięki nim pijawki potrafią wyleczyć bardzo dużo schorzeń i dolegliwości. O ile oczywiście… zdecydują się przyssać do skóry. Co tu dużo mówić – pijawki bywają dość wybredne. Specjaliści twierdzą, że w ciągu ułamka sekundy potrafią one ocenić, czy krew „ofiary” nadaje się do picia. Szerokim łukiem omijają na przykład palaczy, osoby pod wpływem alkoholu, a nawet choleryków, którzy zwykle mają wysoki poziom hormonów stresu w organizmie.

Nie tylko do leczenia

Leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami) to jednak nie wszystko. Coraz chętniej sięgają również po nie gabinety kosmetyczne. Wykorzystuje się je do robienia maseczek, czyli liftingu wampirzego. To prawdziwy hit wśród gwiazd Hollywood. Maseczka wygładza zmarszczki, intensywnie nawilża skórę i poprawia jej jędrność. Polecane są też przy leczeniu trądziku, redukcji cellulitu, pajączków naczyniowych oraz zmian łuszczycowych.

Specjalna selekcja

Zarówno do celów leczniczych, jak i w gabinetach kosmetycznych wykorzystuje się pijawki hodowane w warunkach laboratoryjnych. Stosowanie pijawek pochodzących z naturalnych źródeł obarczone jest ryzykiem ze względu na możliwości przenoszenia chorób i pasożytów. Po zabiegu jest obowiązek usypiania tych stworzeń w alkoholu – są one jednorazowego użytku i muszą być traktowane jako odpad medyczny. Wszystkie niezbędne informacje na temat pijawek i hirudoterapii znajdziemy na http://pijawki.abros.pl/