Depilacja brazylijska – jak ją wykonać?

32Depilacja brazylijska jest metodą usuwania owłosienia z miejsc intymnych i okolic odbytu. Coraz częściej kusi ona nie tylko kobiety, ale również coraz większą liczbę mężczyzn. Tego typu depilacji nie powinno się wykonywać samodzielnie, dlatego warto udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego, oferującego tego typu usługi.

Zarówno kobieca jak i męska depilacja brazylijska jest wykonywana przy pomocy wosku. Jest on podgrzewany do bezpiecznej temperatury, następnie zostaje nałożony drewnianą szpatułką na czystą i suchą skórę. Po wystygnięciu jest zrywany razem z włoskami przy pomocy specjalnych pasków. Po zabiegu zostaje nałożony na wydepilowane miejsce preparat łagodzący i pielęgnujący. Zabieg najlepiej powtarzać co 6-8 tygodni.
Zabieg depilacji brazylijskiej dla mężczyzn oraz dla kobiet jest jednakowo bolesny, jednak po każdym zabiegu włoski są coraz słabsze a poziom odczuwania bólu coraz mniejszy. Są miejsca na ciele mężczyzny, które są mniej wrażliwe np. pachwiny, podbrzusze, okolice odbytu i bardziej wrażliwe, takie jak jądra.

Przed zabiegiem warto dokładnie umyć depilowane okolice, jednak nie wolno na nie nakładać żadnych balsamów. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i podrażniona, czasem lekko opuchnięta. Przeciwwskazaniami do depilacji może być świeżo opalona skóra, stany zapalne, obrzęki i rany. Również po zabiegu warto unikać opalania oraz obcisłych strojów, które mogą dodatkowo podrażniać skórę.

Kobiety bardzo rzadko odczuwają wstyd przy zabiegu depilacji, natomiast większość mężczyzn jeszcze nie do końca oswoiła się z tą czynnością. Podczas początkowych wizyt większość Panów krępuje się i odczuwa wstyd, jednak w miarę powtarzania zabiegów odczucia te mijają.