Czy warto kupić komputer poleasingowy?

Zastanawiając się nad zakupem nowego komputera, warto rozważyć zakup nie tylko nowego sprzętu, ale również używanego, czy poleasingowego. Czym jest komputer poleasingowy? Czym się różni od używanego sprzętu? Kto powinien zastanowić się nad kupnem takiego sprzętu? Odpowiadamy na te pytania oraz przedstawiamy zalety i wady komputerów poleasingowych.

Komputery poleasingowe

Lesing jest formą kredytowania przeznaczoną dla firm. Odnośnie sprzętu komputerowego proces ten zwykle trwa 2-3 lata. Po tym okresie firmy zazwyczaj wymieniają sprzęt na nowszy, natomiast ten wcześniejszy wraca z powrotem na rynek w znacznie niższej cenie. Przy czym komputery poddawane są dokładnemu czyszczeniu i przeglądowi, a ponadto nadal stanowią sprzęt z tak zwanej „wyższej półki”,  są to zazwyczaj bardzo dobrej jakości modele biznesowe.

Czym się różnią komputery leasingowe od używanych?

Laptopy używane to takie, które były używane przez krótszy lub dłuższy okres czasu przez standardowego użytkownika lub firmę, przy czym zazwyczaj takie komputery nie były dokładnie sprawdzone i ciężko wykryć ewentualne ukryte usterki, które sprzedawca może zataić. Komputery poleasingowe http://www.servecom.pl/ praktycznie zawsze są dokładnie sprawdzane i nie mają usterek, lub (jeśli takowe wystąpią) kupujący jest o nich od razu informowany.

Wady i zalety sprzętu poleasingowego – kto powinien się zainteresować?

Komputery, czy inny sprzęt poleasingowy jest przede wszystkim tańszy od nowego sprzętu tej klasy. Dlatego, jeżeli myślimy o kupnie używanego komputera, który ma spełnić nasze oczekiwania względem jakości a jednoczenie nie narazić nas na aż tak duże koszty z tym związane, warto zwrócić się ku firmom oferującym sprzęt poleasingowy. Ceny sprzętu poleasingowego zazwyczaj stanowią zaledwie część pierwotnej ceny. Gwarancja na komputery poleasingowe wynosi zazwyczaj od kilku tygodni do nawet pół roku. Jeżeli chodzi o wady, to przede wszystkim fakt iż sprzęt nie jest nowy, więc często jego stan nie będzie idealny (może mieć drobne rysy, czy przetarcia), warto więc dokładnie obejrzeć go przed zakupem.