Czy mężczyźni boją się depilacji intymnej?

man-14925_64018Od kobiet wymaga się aby były zadbane, ładnie ubrane i umalowane. Ciało, łącznie ze sferą okolic intymnych, powinno być wydepilowane. W ostatnim czasie tego samego wymaga się od mężczyzn. Współczesny facet powinien dbać o siebie. O ile usuwanie owłosienia z pod pach, z pleców czy klatki piersiowej jest już normą, o tyle depilacja brazylijska u mężczyzn (intymna) nadal jest tematem tabu.

W zachodnich krajach już 2/3 mężczyzn usuwa zbędne owłosienie przy pomocy depilacji. W Polsce jest to jednak nadal rzadkość. Czego zatem boją się nasi panowie? Przede wszystkim bólu. Depilację okolic intymnych najczęściej wykonuje się przy użyciu wosku. Metoda brazylijska polega na usunięciu zbędnego owłosienia zarówno z przodu jak i z tyłu. W efekcie otrzymujemy gładką skórę, która utrzymuje się przez kilka tygodni od wizyty w salonie. Depilacja woskiem nie należy do najprzyjemniejszych, jest jednak jedną z najtańszych. Mniej bolesnym zabiegiem, jednak zdecydowanie droższym, jest usuwanie włosków laserem lub za pomocą elektrolizy. Żeby uzyskać trwały efekt trzeba go powtórzyć około sześciu razy.

Mężczyźni, którzy myślą o wykonaniu depilacji brazylijskiej woskiem, najzwyczajniej w  świecie się wstydzą. W większości gabinetów kosmetycznych, jak np. w Easy Waxing w Warszawie, zabieg depilacji jest wykonywany przez kosmetyczkę-kobietę. Mężczyźni najbardziej obawiają się, że w trakcie depilacji mogą mieć erekcję. W końcu kosmetyczka widzi i dotyka najbardziej wrażliwe części ciała. Krępujące są również pozy, które trzeba przyjmować w trakcie zabiegu, zwłaszcza przy usuwaniu włosków z okolic pośladków i odbytu.

Mimo tych wszystkich niedogodności depilacja brazylijska zyskuje coraz większą popularność wśród płci męskiej. Dzieje się tak, ponieważ po takim zabiegu skóra staje się jedwabista, gładka i przyjemna w dotyku. Łatwiej również dbać o higienę okolic intymnych, zwłaszcza latem. Poza tym wydepilowanie miejsc intymnych sprawia, że są one bardziej atrakcyjne i wydają się większe. Dzięki temu może się poprawić pożycie seksualne, zwłaszcza w kwestii seksu oralnego.