Co jest ważne w ogrodzeniu boiska?

Sportowe ogrodzenia przemysłowe muszą spełniać określone warunki. W końcu kiedy planujemy odgrodzić boisko, musimy chronić nie tylko samych zawodników czy kibiców, ale także osoby znajdujące się na zewnątrz. Na co zatem warto zwrócić uwagę?

Wytrzymałość

Ogrodzenie boiska musi wiele znosić, jak chociażby regularne uderzenia piłką, która może lecieć z prędkością wielu kilometrów na godzinę. Dlatego powinniśmy zrezygnować ze zwykłej siatki czy paneli zgrzewanych o niskich parametrach. Zamiast tego lepiej sprawdzą się ciężkie, stalowe panele, które wykazują się ogromną trwałością. Żadna piłka nie przedostanie się poza ogrodzenie, więc zdrowie żadnej osoby poza boiskiem nie zostanie zagrożone.

Ochrona przed hałasem

Z pewnością każdy zna dźwięk piłki lądującej na metalowej siatce. Może być głośny i uciążliwy, więc możemy się narazić na nieprzychylne spojrzenia okolicznych mieszkańców. W przypadku sportowych ogrodzeń poszczególne panele łączą się ze słupkiem przy pomocy specjalnej obejmy, co amortyzuje uderzenie. Zdarza się, że wykorzystywane są również wkładki neoprenowe, które tłumią hałas.

Wysokość

Sportowe ogrodzenia przemysłowe Częstochowa muszą mieć odpowiednią wysokość. W końcu nie chcemy, żeby piłka uszkodziła jakiś pojazd czy budynek, a przede wszystkim: by nie zrobiła komuś krzywdy. Oczywiście wiele zależy od indywidualnych potrzeb, jak i samych rozmiarów boiska, jednak ogrodzenie można wznieść nawet na 8 m. Dobrze zatem sporządzić stosowne pomiary, dzięki czemu zadbamy o bezpieczeństwo.

Stabilność

Tylko ogrodzenie z najwyższej jakości materiałów będzie w stanie przyjąć na siebie wszelkie ryzyko uszkodzeń mechanicznych. Dlatego, również w tym przypadku, wygrywają stalowe panele zgrzewane. Słupy, do których będą mocowane kolejne segmenty, muszą posiadać odpowiedni przekrój, a przede wszystkim zostać stabilnie osadzone. Tylko w ten sposób osiągniemy wymaganą trwałość. Wspomniane obejmy stalowe sprawią, że ogrodzenie będzie sztywne, a przez to zdecydowanie bardziej wytrzymałe i odporne na odkształcenia.

Ogrodzenia sportowe i nie tylko znajdziesz na http://dwd.pl.