Blachodachówka karpiówka – kiedy warto ją wybrać?

Blachodachówka modułowa i w arkuszach to rodzaj naprawdę niezwykłych pokryć dachowych, które w zależności od rodzaju, różnią się wyglądem i zastosowaniem. Kiedy warto zdecydować się na blachodachówkę karpiówkę i na jakim budynku będzie mogła pokazać swoje zalety, funkcjonalność i wytrzymałość? Tego wszystkiego dowiesz się po lekturze naszego artykułu.

Blachodachówka karpiówka – właściwości

Należy do rodziny blachodachówek produkowanych z najwyższej jakości blachy dachowej. Powleczona ocynkiem i innymi filmami zabezpieczającymi przetrwa lata bez konieczności wykonywania na niej napraw i prac konserwacyjnych. Cechuje się nie tylko pięknym, rustykalnym wyglądem, ale i wytrzymałością, odpornością na kwaśny deszcz, korozję oraz inne negatywne działania atmosferyczne lub mechaniczne. Najczęściej pokrywa dachy budynków historycznych i zabytkowych. Wykorzystywana do pokrywania domów projektowanych i budowanych w klasycznych stylu – dworki, rezydencje, hotele i pensjonaty.

Blachodachówka karpiówka a inne zadaszenia

Blachodachówka karpiówka nie nada się na każdy rodzaj budynku lub domu. Jest raczej pokryciem wykorzystywanym w przypadku tradycyjnych brył lokalów i domów. Dlatego zanim zdecydujemy się na nią, dobrze jest rozważyć wszelkie za i przeciw. Wzór na takiej blachodachówce, jej fason i kolor nie będą pasować do nowoczesnych mieszkań z płaskim dachem, ponieważ karpiówka dedykowana jest zadaszeniom o ostrzejszych kątach nachylenia.

Blacha trapezowa a blachodachówka karpiówka

Blacha trapezowa to kolejny rodzaj pokrycia z blachy. Możemy zaliczyć ją do ekonomicznych poszyć, które znajdą swoje zastosowanie na nowoczesnych domach i budynkach. Z uwagi na kształt arkuszy blachy trapezowej, nada się wyłącznie na płaskie dachy lub pokrycia, gdzie kąty nachylenia nie przekraczają 10°.

Wytrzymała, lekka, nowoczesna, mało skomplikowana jeśli chodzi o wykorzystanie wzorniczych naniesień na jej powierzchnię. Założenie jej również jest łatwe, ponieważ duże arkusze ułatwiają i przyspieszają montaż. W celu instalacji blachy trapezowej, wystarczy podstawowa w konstrukcji więźba dachowa. Z tego powodu ten typ zadaszenia jest szyty na miarę osób wymagających od dachu nie tylko funkcjonalności, ale i niskiej ceny, która jest pozytywnie nieadekwatna do jakości.